دوره های هوشمند سازی

یادگیری مهارت های خاص در ساختمان های هوشمند 

آموزش استاندارد و درست به شما کمک می کند تا در کار حرفه ای تان قدم به قدم پیشرفت کنید و در نهایت با کسب یک مدرک بین المللی در تمام نقاط بعنوان یک کارشناس آموزش دیده شناخته شوید.

این آموزش ها شامل :

 

دوره های هوشمندسازی در مرکز آموزش های هوشمند

برای شروع به یادگیری ساختمان هوشمند، چه مراحلی پیش روی شماست؟

قدم اول یادگیری هوشمندسازی ساختمان

قدم اول

احتمالا در اولین مرحله در گوگل " یادگیری سیستم های هوشمند ساختمان" را سرچ خواهید کرد. سپس با اطلاعات بسیار گسترده ای رو به رو خواهید شد که باید برای بررسی آنها وقت و هزینه زیادی صرف کنید. 

قدم دوم یادگیری هوشمندسازی ساختمان

قدم دوم

بعد از مدتی متوجه خواهید شد که محصولات و پروتکل های متفاوتی در بازار وجود دارند و شما باید فقط یک یا چند نوع متفاوت از آنها را یاد بگیرید. 

قدم نهایی یادگیری هوشمندسازی ساختمان

قدم نهایی

احتمالا با این گستردگی اطلاعات سردرگم می شوید و سوالات زیر برایتان مطرح خواهد شد:

در نتیجه اجازه دهید تا "مرکز آموزش های هوشمند" با توجه به دانش و تجربه خود, شما را در مسیر درست قرار دهد.

اولین گام ها برای یادگیری در مسیر صحیح

انتخاب صحیح پروتکل 

انتخاب مرکز آموزش معتبر

گذراندن دوره های آموزشی( از پایه تا پیشرفته)

دریافت گواهینامه بین المللی معتبر و قابل استناد در خارج از کشور 

دوره های هوشمند سازی

برای رزرو دوره از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

دوره های هوشمندسازی تحت پروتکل KNX

دوره پیشرفته KNX

دوره KNX-سطح پیشرفته

این دوره، دوره ای بسیار کامل و ضروری برای متخصصین این زمینه است و تمامی موارد مورد نیاز به طور حرفه ای بسط داده می شوند.

دوره HVAC پروتکل KNX

دوره KNX-بخش HVAC

در این دوره، سیستم های تهویه مطبوع و سرمایش و گرمایش به صورت حرفه ای مورد بررسی قرار میگیرند.

دوره مقماتی knx

دوره KNX-سطح مقدماتی

این اولین دوره از سری دوره های هوشمندسازی ساختمان تحت پروتکل KNX است که باید الزاما به عنوان درس پایه گذرانده شود.

دوره های هوشمندسازی تحت پروتکل BACnet

دوره بک نت حرفه ای

دوره BACnet-سطح حرفه ای

این دوره شامل 7 بخش مختلف برای گذراندن دوره تخصصی هوشمندسازی تحت پروتکل BACnet بوده و مدرک پایان دوره صادره از آکادمی Sontay انگلستان است.

دوره بک نت پیشرفته

دوره BACnet-سطح پیشرفته

دوره BACnet پیشرفته شامل تمامی مباحث تکمیل کننده دوره مقدماتی است. برنامه نویسی، راه اندازی، عیب یابی سیستم و انجام پروژه های واقعی در این دوره انجام می شوند.

دوره بک نت مقدماتی

دوره BACnet-سطح مقدماتی

دوره BACnet مقدماتی یک دوره مفصل برای یادگیری طراحی در سیستم های هوشمند تحت پروتکل BACnet است. مدرک پایان این دوره توسط مرکز آموزش هوشمند صادر می شود.

دوره سیستم های امنیتی

دوره دوربین مداربسته موبوتیکس

دوره دوربین مداربسته -سطح مقدماتی

دوره دوربین مقدماتی یک دوره برای یادگیری سیستم های امنیتی ویدیویی است و زبق سرفصل های استاندارد انجمن موبوتیکس آلمان ارائه می شود. مدرک پایان این دوره توسط انجمن موبوتیکس صادر می شود.

سوالات متداول 

1. علت هزینه بالای دوره ها چیست؟

این دوره, یک دوره تخصصی و بین المللی میباشد که توسط موسسه KNX در بلژیک برنامه ریزی و نظارت شده و امتحان گرفته میشود. قیمت این دوره در خارج از ایران حداقل 200 یورو به ازای هر روز در نظر گرفته می شود ولی در ایران با کیفیت به مراتب بالاتر و قیمت بسیار اقتصادی توسط مراکز مجاز و معتبر از جمله "مرکز آموزش هوشمند" ارائه می شود .

2. آیا این دوره فقط به صورت عملی ارائه می شود؟

این دوره شامل 15 ساعت عملی و 15 ساعت تئوری می باشد چرا که دانشجویان میبایست طبق سرفصل تعریف شده توسط موسسه KNX، با سه مفهوم نرم افزار و پروتکل و مفاهیم کاربردی اتوماسیون در ساختمان آشنا شوند. بخش تئوری مطمئنا الزامی است و تکمیل کننده روند آموزش میباشد.

3. آیا گذراندن این دوره برای یادگیری سیستم اتوماسیون ساختمان کافی است؟

یادگیری این دوره شروعی برای راه یابی به دنیای سیستم های مدیریت ساختمان می باشد. در این راستا گذراندن این دوره لازم است و متعاقبا دانشجویان باید به صورت عملی نیز در این زمینه کار جدی کنند و دوره های پیشرفته تری را نیز بگذراند و پس از کسب تجربه میتوانند به یک مهندس واقعی در زمینه اتوماسیون ساختمان تبدیل شوند.

4.  آیا دوره KNX برای یادگیری بهتر است یا BACnet یا LON و یا Modbus ؟

نکته آن که هیچکدام از این پروتکل ها برتری نسبت به دیگر پروتکل ها ندارند و هرکدام نسبت به شرایط پروژه مورد استفاده قرار میگیرند. بر اساس راه حل های مورد نیاز اتوماسیون در پروژه، بودجه کارفرما، استانداردهای مورد نیاز و بسیاری موارد دیگر ممکن است از تجهیزات متفاوتی تحت این پروتکل ها استفاده شود. میتوان گفت KNX جزو برترین پروتکل ها در کشور های اروپایی است و بیش از % 80 پروژه های حرفه ای ساختمانی در اروپا و بخش بزرگی از پروژه ها در آسیا مانند چین و خاورمیانه تحت تجهیزات کنترلی با این پروتکل طراحی و راه اندازی می شوند. بنابراین یادگیری آن, می تواند نقطه قوتی برای مهندسین علاقه مند در زمینه BMS  باشد.

5.  آیا گذراندن دوره های پیشرفته تر بلافاصله پس از اتمام این دوره الزامی است ؟

برای مهندسین فروش و مارکتینگ علاقه مند به کار در این زمینه, دوره مقدماتی لازم و کافی است. اما برای مهندسینی که میخواهند این سیستم را طراحی و یا برنامه نویسی کنند و راهکارهایی را ارائه دهند, باید دوره های بعدی را نیز بگذرانند. توصیه ما این است که بعد از دوره مقدماتی و پس از چند هفته کار با تجهیزات, دوره های بعدی را بگذرانند تا با دانشی که از مجموع این کلاس ها کسب میکنند در طی چند ماه بتوانند به درستی از پس پروژه ها بر بیایند.

6. صدور مدرک به چه شکل است؟

امتحان از دو بخش تئوری و عملی تشکیل شده است. بخش تئوری شامل 100 سوال است که توسط خود سازمان KNX به صورت آنلاین گرفته می شود و امتحان عملی هم توسط مدرس بین المللی دوره گرفته میشود.

7. آیا مدرک صادر شده فقط تا مدت زمان خاصی اعتبار دارد؟

خیر. مدرک تمامی دوره ها پس از صدور, اعتبار بین المللی دارد.

8. مدت زمان کل دوره ها چند ساعت است؟

مدت زمان استاندارد برای دوره مقدماتی برابر 30 ساعت, برای دوره HVAC برابر با 15 ساعت و برای دوره KNX  پیشرفته 30 ساعت است .

9. پشتیبانی دوره به چه صورت خواهد بود؟

مرکز آموزش هوشمند پشتیبانی لازم را در تمامی بخش ها ارائه میدهد. در راستای انجام پروژه ها در بخش های طراحی، برنامه نویسی, راه اندازی و عیب یابی میتوانید با توجه به شرایط خود از پشتیبانی وب سایت استفاده نمایید.

10.چطور میتوانیم مطالب دوره را تمرین کنیم؟

پس از دوره میتوانید با تهیه تجهیزات آموزشی, مطالب دوره را تمرین کنید و یا با توجه به این که از دانشجویان STcenter هستید, از خدمات ویژه تامین تجهیزات برخوردار شوید. 

11. نحوه معرفی دانشجویان به بازار کار چگونه خواهد بود؟ 

مرکز آموزش هوشمند شما را در بازار کار داخلی به عنوان نیروی آموزش دیده معرفی میکند.

12.  پرداخت هزینه در این دوره ها توجیه اقتصادی دارد؟

بله. هزینه این دوره ها در خارج از کشور حداقل روزی 200 یورو است که این مقدار, با توجه به نرخ ارز به طرز قابل توجهی بیشتر از هزینه این دوره ها در مرکز آموزش هوشمند خواهد بود.

13. چطور متوجه شوم که شرکت در این دوره برای من مفید خواهد بود؟

قطعا باید هدف خود را مشخص کنید و با تلاش, پشتکار و انگیزه به سمت آن حرکت کنید. انگیزه داشتن و تلاش می تواند هر کاری را میسر کند. اگر هدف شما ورود به دنیای اتوماسیون ساختمان، خانه هوشمند و IOT است, این دوره قطعا راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار خواهد داد.

14. آیا همراه داشتن لپ تاپ الزامی است ؟

بله، توصیه می شود به منظور نصب صحیح نرم افزار، درک کار با نرم افزار در کامپیوتر خودتان و نیز ذخیره تمرین های کلاسی لپ تاپ خود را به همراه بیاورید.

15. پیش نیاز این دوره ها چیست ؟

برای گذراندن دوره ها, داشتن حداقل فوق دیپلم در رشته مهندسی لازم است.