یادگیری مهارتهای خاص در ساختمانهای هوشمند

با آموزش استاندارد نه تنها می توانید قدم به قدم در کار حرفه ای تون پیشرفت داشته باشید بلکه می توانید با کسب مدرک بین المللی در تمام نقاط جهان به عنوان یک کارشناس آموزش دیده شناخته شید.

این اموزش ها شامل :

  • اشنایی و یادگیری پروتکل های قابل اطمینان در زمینه ی هوشمندسازی ساختمان

  • یادگیری اپلیکیشن های مهندسی در این زمینه

  • یادگیری نرم افزار ETS شامل برنامه نویسی و عیب یابی

اگر بخواهید شروع کنید به یادگیری ساختمان هوشمند ، در اولین مراحل چه کارهایی امکان داره انجام بدید؟

قدم اول

احتمالا در اولین مرحله در گوگل سرچ می کنید" یادگیری سیستمهای هوشمند ساختمان" و با گسترده ایی از جوابها رو به رو میشوید که باید وقت و هزینه زیادی برای بررسی آنها صرف کنید.

قدم دوم

بعد از مدتی به این نتیجه می رسید که محصولات و پروتکلهای متفاوتی در بازار وجود دارند و شما نیاز دارید که یک یا چند نوع متفاوت از آنها را یاد بگیرید .

قدم نهایی

احتمالا با این گستردگی اطلاعات سردرگم خواهید شد و از خودتان می پرسید که :

کدام پروتکل را باید آموزش ببینم ؟

کدام مرکز آموزشی قابل اطمینان است ؟

در نتیجه اجازه دهید که" مرکز آموزشهای هوشمند "با توجه به تجربه و دانش خود ، شما را در مسیر درست قرار دهد

اولین قدمها برای شروع یک یادگیری پر سرعت و با قدرت در مسیر صحیح

انتخاب صحیح پروتکل

انتخاب مرکز آموزش معتبر

گذراندن دوره های آموزش

از پایه تا پیشرفته

دریافت گواهینامه بین المللی معتبر و قابل استناد در خارج از کشور

دوره های حضوری

دوره و کلاس خود را انتخاب و رزرو نمایید تا ما با شما تماس بگیریم .

دوره مقدماتی KNX

این اولین دوره از سری دوره های هوشمند سازی ساختمان تحت پروتکل KNX است که میبایست حتما به عنوان درس پایه گذرانده شود .

دوره ADVANCE تحت پروتکل KNX

در این دوره به صورت حرفه ایی درمورد تمامی موارد مورد نیاز که در مقدماتی گفته نشد ، صحبت می شود . دوره ایی بسیار کامل و ضروری برای متخصصین این زمینه.

دوره HVAC تحت پروتکل KNX

در این دوره به صورت حرفه ایی درمورد سیستم های تهویه مطبوع و سرمایش و گرمایش مورد بررسی قرار میگیرد

سوالات متداول

1. هزینه دوره چرا بالاست ؟

این دوره تخصصی و بین المللی میباشد که توسط موسسه KNX در بلژیک برنامه ریزی ، نظارت وامتحان گرفته میشود . قیمت آن در خارج ایران حداقل 200 یوروبه ازای هر روز در نظر گرفته می شود ولی در ایران با کیفیت به مراتب بالاتر و قیمت بسیار اقتصادی توسط مراکز مجاز از جمله "مرکز آموزش هوشمند" ارائه میشود .

2. ایا این دوره فقط به صورت عملی است ؟

این دوره شامل 15 ساعت عملی و 15 ساعت تئوری می باشد چرا که دانشجویان میبایست طبق سرفصل تعریف شده توسط موسسه KNX، با سه مفهوم نرم افزار و پروتکل و مفاهیم کاربردی اوتوماسیون در ساختمان آشنا شوند و بخش تئوری مطمئنا الزامیست و تکمیل کننده روند اموزش میباشد.

3. آیا گذراندن این دوره برای یادگیری سیستم اتوماسیون ساختمان کافی است؟

یادگیری این دوره شروعی برای راه یابی به دنیای سیستم های مدیریت ساختمان می باشد. در این راستا گذراندن ان لازم است ومتعاقبا دانشجویان باید به صورت عملی در این زمینه کار جدی کنند و دوره های پیشرفته تری را نیز بگذراند و بعد ار کسب تجربه میتوانند به یک مهندس واقعی در زمینه اتوماسیون ساختمان تبدیل شود .

4. آیا KNX بهتر است یا BACnet یا LON و یا Modbus ؟

نکته آن که هیچکدام از این پروتکل ها بهتر یا بدتر نیستند و هرکدام نسبت به شرایط پروژه میبایست استفاده شوند. بر اساس راه حل های مورد نیاز اتوماسیون در پروژه، هزینه قابل تقبل توسط کارفرما ، استاندارهای مورد نیاز و خیلی موارد دیگر ممکن است از تجهیزات متفاوت تحت این پروتکلها استفاده شود. اما میتوان گفت KNX جزو برترین پروتکل ها در بین کشور های اروپاییست و بیش از% 80 پروژه های حرفه ایی ساختمانی در اروپا و بخش بزرگی از پروژه ها در اسیا مانند چین و خاورمیانه تحت تجهیزات کنترلی با این پروتکل طراحی و راه اندازی می شود. متعاقبا یادگیری آن می تواند نقطه قوتی برای مهندسین علاقه مند در زمینهBMS باشد.

5. آیا میبایست بلافاصله بعد از این دوره ، گذراندن دوره های پیشرفته تر الزامی است ؟

برای مهندسین فروش و مارکتینگ علاقه مند به کار در این زمینه دوره مقدماتی لازم و کافی است . اما برای مهندسین که میخواهند این سیستم را طراحی و یا برنامه نویسی و ارائه راهکار بدهند باید دوره های بعد رابگذرانند . توصیه ما این است بعد از مقدماتی بعد ار چند هفته کار با تجهیزات دوره های بعدی را بگذرانند تا با دانشی که از مجموعه این کلاس ها کسب میکنند در طی چند ماه بتوانند به درستی از پس پروژه ها در بیابند

6.صدور مدرک به چه شکل میباشد ؟

اولا امتحان از دو بخش تئوری و عملی نشکیل شده است ، تئوری شامل 100 سوال است که توسط خود سازمان KNX به صورت انلاین گرفته می شود و امتحان عملی هم توسط مدرس بین المللی دوره گرفته میشود .

7. ایا مدرک تاریخ انقضا دارد ؟

خیر . مدرک تمامی دوره ها همیشه پس از صدور اعتبار بین المللی دارد و توصیه میشو که دانش جویان با اشنایی با محصولات جدید بتوانند راهکار های به روز را ارائه دهند.

8. مدت زمان کل دوره ها ؟

مدت زمان استاندارد برای دوره مقدماتی برابر 30 ساعت ؛ برای دوره ی HVAC ، 15 ساعت است و برای دوره پیشرفته 30 ساعت استاندارد knx است .

9. پشتیبانی دوره به چه صورت خواهد بود ؟

مرکز اموزش هوشمند به شما پشتیبانی لازم را ارائعه میدهد و در راستای پروژه ها چه در بخش طاراحی ، برنامه نویسی و راه اندازی وعیب یابی ، شما میتوانید با توجه به شرایط خود از این پشتیبانی وب سایت اقدام کنید .

10.چطور میتوانیم مطالب دوره را تمرین کنیم ؟

پس از دوره میتوانید با تهیه تجهیزات آموزشی ( با توجه به این که از دانشجویان STcenter هستید ) میتوانید از خدمات ویژه تامین تجهیزات برخوردار شوید.

11. نحوه معرفی به بازار کار چگونه خواهد بود ؟

مرکز اموزش هوشمند شما را در بازار داخلی به کسانی که نیاز دارند معرفی میکند.

12. پرداخت هزینه در این دوره ها توجیه اقتصادی دارد ؟

بله، زیرا برای این دوره ها در خارج از کشور حداقل روزی 200 یورو میبایست بپردازید که با توجه به نرخ های امروزی ارز مبلغ قابل توجه ای میشود .

13. اطمینان ندارم این دوره برای من مفید باشد ؟

قطعا باید هدف خود را مشخص کنید و با تلاش و پشتکار و انگیزه به سمت آن حرکت کنید، انگیزه داشتن و تلاش می تواند هر کاری را میسر کند.اگر هدف شما ورود به دنیای اتوماسین ساختمان، خانه هوشمند و IOT است این دوره قطعا راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار خواهد داد.

14. ایا به همراه داشتن لب تاپ الزامی است ؟

بله، توصیه می شود به منظور نصب صحیح نرم افزار ، درک کار بانرم افزار در کامپیوتر خودتان و نیز ذخیره تمرین های کلاسی لب تاپ خو را به همراه بیاورید.

15. پیش نیاز دوره ها چیست ؟

حداقل فوق دیپلم در رشته مهندسی