کتاب نسخه اول و دوم میتوانید از پیج اینستاگرام و یا شماره ما در واتس اپ سفارش دهید.

کتاب هوشمندسازی ساختمان بر مبنای KNX

نوشته مهندس امیر سلیمانی ابیانه - مربی بین المللی KNX

با توجه به رشد روز افزون پروژه های هوشمندسازی ساختمان در ایران در سال های اخیر نیاز به آموزش حرفه ای مهندسین بر مبنای مباحث روز دنیا و مطالب استاندارد بین المللی بیش از هر زمانی احساس می شود. در این راستا، این کتاب مباحث جامع از سطح پایه تا پیشرفته مطابق با سرفصل های استاندارد انجمن KNX در اروپا را در بر میگیرد. 

این کتاب شامل مباحث اصلی در سطح مقدماتی براساس کتاب KNX Basic Course و شامل تمامی فصل های کتاب کنترل سیستم های سرمایش و گرمایش براساس KNX Advance Course است. 

نسخه انگلیسی کتاب از اینجا قابل دسترسی است. 

انجمن KNX در راستای آموزش استاندارد در سطح جهانی دوره های بین المللی Basic(partner)، HVAC و Advance را برگزار می کند. این دوره ها توسط بیش از 500 مرکز معتبر آموزشی در سطح دنیا ارائه شده و این کتاب کاملا در برگیرنده این مباحث دوره های بین المللی است. تمامی مباحث طراحی، برنامه نویسی با ETS و مهندسی کاربردی برای کنترل نور، پرده، باس، توپولوژی، سیستم های بی سیم، سیستم های سرمایش و گرمایش، منابع گرمایشی، سنسورها، ارتباطات با تجهیزات HVAC، طراحی امن، ارتباط تحت IP، کنترل ترافیک دیتا، ایجاد ارتباط امن، استفاده از مترینگ انرژی، سیستم مانیتورینگ، ایجاد نورهای ثابت، ارتباط Dali، لایه های منطق و سیستم های دزدگیر در این کتاب جامع گردآوری شده است.

کتاب هوشمندسازی بر مبنای KNX- صفحه ای از بخش مقدماتی

کتاب هوشمندسازی بر مبنای KNX- صفحه ای از بخش HVAC

کتاب هوشمندسازی بر مبنای KNX- صفحه ای از بخش پیشرفته

ویرایش دوم کتاب هوشمندسازی ساختمان بر مبنای KNX

در ویرایش دوم کتاب هوشمند سازی ساختمان بر مبنای KNX، یکی از بزرگترین تغییرات جایگزین شدن ETS6 به جای ETS5 است که ابتدا این تغییر توسط انجمن رسمی KNX به کتاب اضافه شده بود. بنابراین کتاب ورژن دوم بر مبنای ETS6 است و تمامی بخش های مربوط به این نرم افزار ویرایش و بروزرسانی شده اند. علاوه بر این برخی تغییرات و بروزرسانی ها در فصل توپولوژی اعمال شده، در بخش پیشرفته فصل مربوط به ارتباطات تحت شبکه IP با توجه به مطالب کتاب آپدیت شده است. هم چنین فصل ارتباطات امن(KNX Secure) ، مدیریت مصرف انرژی شهر هوشمند، سیستم مانیتورینگ(Visualization) براساس آخرین تغییرات سال 2024 بروزرسانی شده اند.

کتاب هوشمندسازی ساختمان بر مبنای KNX- ویرایش دوم- صفحه ای از بخش پیشرفته

کتاب هوشمندسازی ساختمان بر مبنای KNX- ویرایش دوم- صفحه ای از بخش ارتباطات تحت شبکه IP

کتاب هوشمندسازی ساختمان بر مبنای KNX- ویرایش دوم- صفحه ای از بخش اندازه گیری میزان مصرف انرژی شهر هوشمند